Leczenie zębów u dzieci


Zdrowe zęby mają ogromne znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu. Piękny uśmiech zwiększa również poczucie własnej wartości i dodaje pewności siebie.
Warto dbać o zęby już od najmłodszych lat. Dzięki temu leczenie zębów nie będzie przysparzało dzieciom w przyszłości żadnych trudności. Regularne wizyty w gabinecie dentystycznym pomogą uchronić dziecko przed pojawieniem się bolesnych ubytków. Szczególnie należy dbać o pierwsze zęby stałe, gdyż muszą one służyć dziecku przez całe życie.
Dentysta na pierwszej wizycie przeprowadzi z kilkulatkiem spotkanie adaptacyjne, w czasie którego opisze maluchowi pracę każdego narzędzia i zaznajomi je z fotelem dentystycznym. Kolorowy fartuch i czepek również pozwala znacząco obniżyć poziom stresu u małego pacjenta.
Nowoczesne gabinety wyposażone są w niewielkie telewizory, na których w czasie leczenia wyświetlane są ciekawe bajki i krótkie filmy.
Stomatolog nauczy również dziecko jak we właściwy sposób szczotkować zęby, aby wyeliminować jak najwięcej osadu i resztek żywności.
Po udanej wizycie maluch bardzo często nagradzany jest przez specjalistę drobnym upominkiem w postaci zawieszki, naklejki, breloka, nowej szczoteczki bądź małego opakowania pasty do zębów.

Zobacz: stomatologia poznań.